Realny związek na portalu randkowym – fundamenty

Nigdy nie powinniśmy ukrywać, że portal randkowy jest miejscem, na którym najlepiej udają się przelotne znajomości i krótki flirt. Na każdy realny związek rodzący się na portalu randkowym przypada trudna do zliczenia ilość krótkich romansów i flirtów.
To normalne, zdrowe i oczekiwane. Sęk w tym, że większość z nas mimo wszystko celuje w związek. I omawiany tu fakt nie powinien wcale nas zniechęcać. Trzeba jedynie zadbać o odpowiedni fundament związku.

Triada poważnego związku

Na portalach randkowych związki buduje się w oparciu o te same podstawy, co w realnym świecie. Dlatego za fundament udanego związku należy uznać:

  1. Szacunek – osoba poznana w Internecie nie jest wirtualną zabawką tylko człowiekiem z krwi i kości, któremu należy się zwykły szacunek;
  2. Zaufanie – związek to tak naprawdę zinstytucjonalizowane zaufanie, więc jakikolwiek związek może istnieć tylko wtedy, kiedy partnerzy sobie ufają;
  3. Oczarowanie – chociaż zwłaszcza dojrzałe osoby bagatelizują znaczenie typowo zwierzęcego przyciągania i wręcz omamienia drugą osobą, bez tego związek będzie martwą kalkulacją.

Nie są to oczywiście wszystkie czynniki, które są potrzebne do budowania związku, ale bez zapewnienia tych elementów, jakiekolwiek mówienie o związku po prostu odpada.
 

admin