Poligamia i monogamia w serwisach randkowych

Jednym z najdziwniejszych zjawisk, z jakimi z trudem mierzą się niektóre osoby zaczynające swoją przygodę na portalu randkowym, jest panująca tutaj poligamia. Oczywiście nie w dosłownym znaczeniu tego słowa, ale zawieranie znajomości przez Internet wygląda trochę inaczej, niż przy klasycznych mechanizmach spotkań i randek w świecie rzeczywistym.

Tutaj jest po prostu łatwiej…

Komunikacja prowadząca do randek internetowych jest w pewnym stopniu jednostronna. Ja wysyłam komunikat, Ty go odbierasz i po jakimś czasie wysyłasz do mnie odpowiedź.
Czekanie na jedną osobę w takim schemacie oznaczałoby, że randki internetowe są mało efektownym sposobem na zawiązywanie relacji międzyludzkich. Dlatego każda rozsądna osoba, posiadająca konto w portalu randkowym, pisze do kilku innych osób i zazwyczaj sama też otrzymuje kilka zaproszeń do rozmowy.
Randkowanie z kilkoma osobami w tym samym przedziale czasu nie jest niczym nadzwyczajnym, chociaż może być czymś odrobinę nienaturalnym, jeśli zapomnimy że jesteśmy w sieci.
Jeśli jakaś znajomość zaczyna się rozwijać, należy oczywiście porzucić lub przynajmniej kategorycznie zawiesić wszystkie pozostałe relacje. W którym momencie należy to zrobić? Nie ma tu twardych zasad. Na pewno warto to zrobić, kiedy spotykamy się już z wybraną osobą na randkach poza Internetem.

admin