Zbyt wysokie wymagania

Skąd się bierze samotność? Jest sporo przyczyn, które ją powodują. Osoby odwiedzające portal randkowy mają różne historie i motywacje, a randka online jest dla nich przygodą, pocieszeniem bądź początkiem wielkiej miłości. Czasami im na randkach trochę łatwiej, czasami trochę trudniej. Osoby, które często się na takie randki wybierają, ale mimo to wciąż są samotne, mają najczęściej zbyt wysokie wymagania.

Chcemy księcia z bajki

W dzisiejszych czasach związek nie jest już obowiązkiem, który spada na nasz na początku dorosłości. Jak najszybciej i z nie do końca dopasowaną osobą. Dzisiaj związek to dla nas wręcz sfera sacrum. Szukamy porozumienia na wyższym poziomie, dopasowania partnerskiego, zgodności charakterów. Szukamy miłości…
Efektem takiego zachowania jest fakt, że nasze oczekiwania wobec potencjalnego partnera czy partnerki są bardzo wysokie. Dzieje się tak zwłaszcza w sytuacjach, kiedy my sami nie jesteśmy w stanie drugiej osobie dać aż tak wiele, a nasze wymagania względem partnera są nierealne do spełnienia.
Zbyt wysokie oczekiwania sprawiają, że wszyscy potencjalni partnerzy są dla nas nieodpowiedni, a jakakolwiek wada drugiej osoby sprawia, że nasze zainteresowanie znika. Znów jesteśmy samotni, a nasze oczekiwania nie maleją.
Związki tworzy się z prawdziwymi ludźmi, ideały nie istnieją, póki tego nie zrozumiemy, pozostaniemy samotni.

admin