Wady i zalety wolnego związku

Osoby na portalach randkowych pytane o swoje plany w związku z randkami internetowymi odpowiadają tradycyjnie: szukają zabawy, szukają towarzystwa bez określonego celu, zobaczą jak sytuacja się rozwinie lub liczą na małżeństwo. Sytuacja się jednak zmienia, ponieważ najbardziej udane randki internetowe i późniejsze wspaniałe związki czasami nie przekształcają się w małżeństwa. Pary są razem, ale bez obrączki.

Związki na kocią łapę

Określenia takie, jak „życie na kocią łapę” to jeden z minusów wolnych związków. W praktyce mamy też do czynienia z nieustanna presją rodziny na formalizowanie związku oraz pewne problemy prawne rozumiane jako fakt, iż tego typu związki partnerskie nie są w żaden sposób rozpoznawane. Czasami podnoszony jest też problem braku pewności i stałości w takim związku.
Z kolei zalety związków wolnych są bardzo mocne. Przede wszystkim, jest to niezależność partnerów i świadomość, że związek jest ich wyborem, a nie przymusem. Osoby ceniące sobie wolność są bardzo zadowolone z takiego właśnie życia. Znikają też wszystkie problemy związane z organizacją wesela czy koszty związane z tego typu uroczystościami. Pomijając kwestie podatkowe, naprawdę niewiele jest realnych powodów do zawierania małżeństw.

admin