To rutyna blokuje nam drogę do szczęścia

Kiedy nie jesteśmy w stanie zbudować wartościowego związku, chociaż założyliśmy konto na portalu randkowym i regularnie wybieramy się na randki internetowe, bardzo prawdopodobne, że powodem naszych niepowodzeń jest rutyna.

Rutyna – zły doradca dla singla

Rutyna to mechanizm działania, schemat codzienności, w który nie tyle wpadamy, co go sobie budujemy. Rutyna pozwala nam w sposób wygodny i bezpieczny radzić sobie z codziennymi wyzwaniami i jest ona ważna oraz pozytywna. Jeśli w naszym życiu nie ma żadnej rutyny, stres spowodowany chaosem szybko nas zniszczy.
Jeśli jednak w naszym życiu jest tylko rutyna, zacznie się okazywać, że wszystko co nowe, staje się zburzeniem tej rutyny i przez to jest niepożądane. Zazwyczaj nie jesteśmy tego w stanie nawet świadomie odczuć, ponieważ rutyna jest dla nas sposobem na działanie. Nie zastanawiamy się nad nią i instynktownie odkładamy na bok wszystko to, co do niej nie pasuje.
Dla singla elementem rutyny jest oczywiście robienie wszystkiego po swojemu i na własną rękę, przez co pojawienie się drugiej osoby, tak przecież pożądane, stanowi element obcy dla naszego świata. Jeśli sobie to uświadomimy, będziemy w stanie zadziałać, zanim bezwiednie odepchniemy od siebie nowe osoby w swoim życiu.

admin