Związek jest tu i teraz

W związku myśli się przede wszystkim o przyszłości. Zwłaszcza kobiety mają tendencję do skupiania się przede wszystkim za tym, co będzie, kiedy dzieci zaczną się wyprowadzać z domu w czasie, kiedy dzieci nie są jeszcze nawet na etapie realnego planowania. Randki internetowe potrafią bardzo poważnie ucierpieć na takim podejściu do nich, co przekłada się potem na zranione uczucia i rozpad znajomości.

Skup się na dniu dzisiejszym

Porada, by skupiać się na dniu dzisiejszym. Zazwyczaj ma sens co najwyżej w ujęciu carpe diem, kiedy chcemy chwytać dzień. W przypadku związków może się ona wydawać nie do końca zdrowa, ponieważ związek to budowanie wspólnego życia, teoretycznie nawet do grobowej deski.
W rzeczywistości jednak randki internetowe i cały związek to rzeczy teraźniejsze. Jeśli nie będziemy dbali o stan naszej znajomości z drugą osobą w perspektywie dzisiejszego popołudnia, dnia jutrzejszego może już nie być.
Nawet jeśli nam się wydaje, że mamy już coś bardzo trwałego, druga połowa związku może wcale tak nie uważać, a co najważniejsze, tego tak nie odczuwać. Nie zapominajmy zatem, że partnera trzeba docenić dzisiaj, a nie przygotowywać coś większego na rocznicę, która jest pod koniec kwartału.

admin