Słuchajcie się nawzajem na poważnie

Na portalu randkowym w zasadzie nie ma wyboru: jeśli chce się chociażby zacząć budowanie jakiegoś związku, konieczne jest słuchanie drugiej osoby. Można oczywiście klikać w gwiazdki pod dodanymi przez nią zdjęciami, ale chyba nie o to w tym chodzi.
Komunikacja, dialog, rozmowa, zainteresowanie wnętrzem – tak buduje się związek przez portal randkowy i tak wyglądają randki internetowe. Ważne jednak jest, by słuchanie się nawzajem miało charakter prawdziwy oraz rzeczowy.

Słuchanie się tak naprawdę

Część osób na randkach internetowych zachowuje się trochę tak, jakby po drugiej stronie nie było osoby, ale raczej sztuczna inteligencja, z którą się gra. Gra się oczywiście tak, żeby wygrać, czyli żeby zaspokoić swoje określone potrzeby. Przy takiej perspektywie nie ma mowy o żadnych realnych związkach, nawet w ich zarodkowej formie.
Kiedy chcemy budować związek na poważnie, musimy się naprawdę słuchać i wyciągać wnioski. Słuchając drugiej osoby, poznajemy jej oczekiwania i preferencje, zapoznajemy się z jej celami oraz planami.
Dowiadujemy się, czego ta osoba chce od nas i od życia. Często taka wiedza jest realnie gwoździem do trumny związku, ale i to jest kwestia pozytywna, ponieważ pozwala szybko przeciąć to, co i tak nie ma szans.

admin