Pęd do kariery a związki

W klasycznym układzie partnerów, mężczyzna był tym który zajmował się karierą i rzadko się pojawiał w domu, a kobieta prowadziła dom, czasami gdzieś pracowała, ale w większości skupiała się na dzieciach.
Dzisiaj oczywiście już taki wyraźnie dychotomiczny układ jest przeżytkiem i znacznie zbliżyliśmy się do modelu partnerskiego. Co jednak dzieje się w sytuacji, kiedy role się odwracają i to kobieta jest tytanem przemysłu, a mężczyzna zostaje w tyle? Często opowiadają o tym singielki na portalach randkowych.

On zostaje w tyle

Związki i małżeństwa, które się rozpadały, bo mężczyzny nigdy nie było w domu, nie były nigdy specjalną rzadkością. Dzisiaj okazuje się, że poważnym problemem dla budowy związków przez aktywne kobiety bywa to, iż ich partnerzy nie chcą tak szybko piąć się po szczeblach kariery, jak one. A czasami w ogóle nie odpowiada im poziom aktywności ich partnerek.
Poznaliśmy jak do tej pory tylko jedną stronę relacji, przez co nie da się ukryć, że jest ona niekompletna, ale jeśli wierzyć singielkom, nie są one skłonne do „zabawy w dom”, jak to czasami określają. Mężczyźni mają pod tym względem trochę inne oczekiwania, przez co związki bardzo aktywnych kobiet się rozpadają, czasami jeszcze na bardzo wczesnym etapie ich tworzenia.

admin